מדריך סרטן השד ועוד- דף הבית

הכל על סרטן השד – מידע,תמיכה וייעוץ

שלום לכולן ולכולם, סרטן השד הינו מחלה שכיחה למדי, שיכולה לעורר חרדות ואינספור שאלות, אך עם זאת חשוב לדעת כי רוב המאובחנות כלוקות בה מבריאות. אתר זה הוא מדריך מקיף בנושא, ממנו תוכלו לדעת יותר על המחלה ולמצוא מענה לשאלותיכם. English 

על המדריך

המדריך הזה  בא ללוות אותך לאורך כל הדרך, מרגע האבחנה ואף מקודם לה.  כוונתו לתת מידע מעשי ובסיסי בכל הקשור לגידולי השד, לגילוי מוקדם , לדרכים להפחתת הסיכון למחלה ולאמצעים השונים להתמודדות איתה.

הטיפול הוא לעולם באדם ולא במחלה.

מידע נוסף תמצאו בעמוד הפייסבוק שלי המתעדכן תכופות:

https://www.facebook.com/breastlaufer?fref=ts

ליצירת קשר איתי:  breast.forum@gmail.com

תמצאו כאן את המידע הכי מעודכן על סרטן השד :

המדריך מביא עידכונים יומיומיים של ערכים בו , כמו גם חידושים ועידכונים שוטפים בסרטן השד ובגידולים אחרים. ראו  עידכונים. נושאי המדריך:

תוכלו למצוא פה תשובות לשאלות נפוצות בנושאי אבחון סרטן שד וגילוי מוקדם, טיפול בסרטן השד מוקדם, טיפול בסרטן שד גרורתי, דיון בהפחתת הסיכון בסרטן שד גנטי. בעמוד התשובות לשאלות נפוצות תוכלו למצוא הפניות מדוייקות לשאלות בנושאים שונים. התמודדות עם טיפולים כימוטרפיים, הקרנות ותופעות הלוואי שלהם הסברים עלבדיקות שונות, הסברים על תרופות והבהרה של מונחים  שכיחים בנושא.

כמי שמאמינה בקשר אישי,  פתוח וזמין בין המטפל למטופל, אני שבה ומדגישה שהמדריך אינו מיועד לייעוץ פרטני,  ובשום פנים אין הוא מחליף פנייה לייעוץ הרפואי המתבקש מהמצב. כל המובא באתר הוא למיטב ידיעתי והבנתי בלבד.  עלי להדגיש שאני עובדת עם צוות רב תחומי מיומן ביותר  הכולל כירורגים, אונקולוגים, גניקולוגים, רנטגנולוגים, פתולוגים ובעלי התמחויות נוספות בהתאם לנדרש.

מה זה סרטן השד?

סרטן השד הוא מחלה גידולית המתחילה בשד. סוגי סרטן השד הם רבים: ישנם גידולים שכיחים יותר ואחרים, דוגמת סרטן שד דלקתי או סרטן שד בגברים, הנדירים בהרבה. מרבית גידולי השד מבטאים רצפטורים להורמונים ומגיבים לטיפולים אנטי-הורמונלים או הורמונלים. חלק מהגידולים מבטאים את הקולטן הקרוי HER2 ומגיבים לטיפול בתרופה הביולוגית – הרספטין. גידולים אחרים המכונים אינסיטו (DCIS, LCIS) למעשה אינם סרטן השד, אך גם עליהם מפורט במדריך. הגורמים לסרטן השד אינם ידועים. אצל חלק קטן מהנשים סרטן השד הוא גנטי בקשר עם נשאות לגנים BRCA1  ו BRCA 2.

מה עוד אפשר למצוא באתר?

התרופות לטיפול בסרטן השד ולהפחתת הסיכון להישנותו הן מ 3 קבוצות עיקריות:

על התרופות השונות ועל תופעות הלוואי שלהן מפורט בפרק תרופות. דגש מיוחד ניתן באתר לנושאים של תמיכה בחולה בכל התחומים, ולפירוט זכויות החולה  בהתאם לחוק ולמציאות היומיומית. בדף חידושים אחרונים  תוכלו למצוא מידע מקיף מכנסים וממאמרים עדכניים בנושאים הרלבנטיים.

אם ברצונכם לשאול אותי שאלה שלא מופיעה בדפי האתר, אתם מוזמנים לעשות זאת בדף פורום סרטן השד.

מעוניינים בליווי אישי צמוד, הכולל ייעוץ והכוונה שוטפים כמו גם מענה מיידי לשאלות דחופות, בפגישות, בטלפון ובמייל ? מעוניינים בניהול המחלה ? במעקב קבוע ? ראו עמוד צור קשר. 

שימו לב :

האתר אינו נתמך על ידי כל גורם שהוא , אינו מייצג כל גוף שהוא ואינו מכיל כל חומר שיווקי או ממומן ! – – –

למתעניינים בספרים ובספרות – ראו את הבלוג שלי "ספרים שאהבתי".

 (C) כל הזכויות שמורות לד"ר רותי לאופר